Вечір Руденка19.12.2013: 18 грудня у Будинку культури «Конча-Заспа» з ініціатитви директора театру В. Завальнюка “Перетворення” Кирила Булкіна (який виступив також у ролі ведучого) та дирекції БК пройшов вечір, присвячений Миколі Руденку.

Мистецький вечір «Я визрів і прозрів…» відбувся напередодні 93-річчя від дня народження видатного письменника, філософа, громадського діяча. Для мешканців Кончі-Заспи, що зібралися в цей день у Будинку культури, вечір мав особливе забарвлення – адже значну частину свого життя Микола Руденко прожив саме у Кончі-Заспі, і багато хто й досі пам’ятає його як сусіда.

У вечорі взяли участь друзі та рідні письменника: дружина Раїса Руденко, письменник, доктор філософії, колишній політв’язень Євген Сверстюк та інші. Правозахисник, колишній політв’язень Василь Овсієнко розповів про Українську Гельсінкську групу (засновником якої був М. Руденко). Звучали твори М. Руденка, а також пісні на його вірші у виконанні Олени Голуб. Мистецькою окрасою вечора став виступ фольклорного гурту «Рідна пісня» (Валентина Орел, Катерина Левенко, Оксана Гордієць). Гурт зачарував глядачів як майстерним виконанням народних пісень, так і активною громадянською позицією.