Print17.02.2014: 2 березня – прем’єра! До 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря театр Володимира Завальнюка “Перетворення” представляє виставу за містерією Тараса Шевченка “Великий льох”. Чекаємо на Вас у малій залі Палацу “Україна” 2.03 о 19-00. Детальніша інформація про виставу:

Найзагадковіший твір Тараса Шевченка – містерія «Великий льох» – прозвучить мовою театру з Малої сцені Палацу «Україна». Надзвичайно актуальну, новаторську поему Великого Кобзаря, в яку він вклав особливо глибокий національно-політичний і містичний смисл, поставить майстер містерій, лауреат 14 міжнародних фестивалів, режисер театру «Перетворення» Володимир Завальнюк. Вперше у Києві поема «Великий льох» з’явиться в репертуарі професійного театру. Прем’єра вистави відбудеться 2 березня до ювілею геніального поета за підтримки благодійного фонду «Україна інкогніта». 

«Такого Шевченка в школі не вивчають! Неймовірне пророче проникнення поета в минуле, сучасне й майбутнє. Здається, всі сили космічного зла зійшлися, щоб знищити Україну – але в тому, що так сталося, є й провина самих українців усіх поколінь… Та бій на барикадах історії триває, і в цьому бої Україна – здавалося б, упосліджена, пригнічена і майже знищена – виявляється незнищенною. І таємниці цього дива жодним загарбникам не розгадати…», – говорить режисер театру «Перетворення» Володимир Завальнюк.

Поема Тараса Шевченка «Великий льох» є гострою сатирою на полiтику царської Росiї, викриттям злочинів, скоєних російським самодержавством проти України. Поет засуджує зажерливість і здирство царських чиновників, зневажає українських лжепатріотів за їхню бездіяльність у справі духовного виховання нації, за зростання скаліченого покоління, байдужого до свого історичного минулого і майбутнього нації, яке не має власної гідності, пригинається і виправдовується перед московськими панами. «Великий льох» – це протест поета проти соцiального i нацiонального гнiту народу. Шевченко закликає не миритися з поневолювачами і катами навіть в дрібницях та знищити всю машину поневолення. Епілог поеми, у якому втілена основна ідея, сповнений віри у відродження української нації, духовні скарби якої заховані у «великому льоху» й недосяжні для будь-яких ворогів-поневолювачів.

«У великому льоху спить воля України, спить Україна, і розкрити цей льох — значить збудити Україну і випустити її на волю, …у великому льоху (могилі) заховане саме осердя української національної душі та незбагненна суть, яка українців робить українцями. Коли ця душа (лицарство, волелюбність, сердечність, демократизм) прокинеться, заговорить в українцях, тоді буде здобуто волю, побудовано досконалу державу, за «новим і праведним законом», – говорить відомий шевченкознавець, письменник, професор Черкаського національного університету Василь Пахаренко.

«…Встане Україна

І розвіє тьму неволі,

Світ правди засвітить,

І помоляться на волі

Невольничі діти!..» − Тарас Шевченко, «Стоїть в селі Суботові» (епілог «Великого льоху»)

 

Квитки: 60 / 80 / 100 грн в касах Палацу «Україна» і parter.ua

Адреса: Палац «Україна» (Мала зала), вул. Велика Васильківська, 103

 

Постановка: Володимир Завальнюк

Художник: Поліна Омельченко

Актори: Ганна Яремчук, Кирило Булкін, Олена Мотовилова