На спільнім шляху / Бир ёлу

К. Булкін.

драма-фентезі на 1 дію з історичними екскурсами й документальним відео

Тема вистави – історичні відносини українського і кримськотатарського народів, пропущені через особисте сприйняття головної героїні – студентки Таврійського університету Оксани. Жанр вистави визначений автором як драма-фентезі з історичними екскурсами і документальним відео.

За своєю структурою п’єса передбачає незвичне сполучення театру й журналістики: у сценічну дію вкраплені кадри документального відео – інтерв’ю експертів, громадських та політичних діячів.

А на сцені в трагічну реальність лютого 2014 р. (час, коли відбувається дія п’єси) фантастичним чином вплітаються події історичні – від 17-го століття до 60-х років 20-го століття.

Історія, за словами одного з експертів, чиє інтерв’ю звучить у виставі – Олекси Гайворонського – ніколи не буває чорно-білою. І справді, періоди плідної співпраці українців і кримських татар чергувалися з періодами ворожнечі. Та, як переконується у ході п’єси головна героїня, ворожнеча щораз приносила поразку обом народам, а спільні дії – успіх. Цей історичний урок є найактуальнішим для українців і кримських татар у наш час, і він дає підстави вірити: Крим повернеться в Україну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.