Про театр/About Us

Інформація про театр Володимира Завальнюка “Перетворення”

(please see English text below).

Як явище, театр Володимира Завальнюка існує вже понад два з половиною десятка років (у різний час він виступав у різних організаційних формах і під різними назвами, а нині входить в організаційну структуру ГО “МАМАЙ” як відокремлений підрозділ). Роботи цього режисера (й акторів, що поділяють його театральні та мистецькі підходи) – такі, як «Саломея» О. Уайльда, «На полі крові» й «Лісова пісня» Лесі Українки та інші – неодноразово здобували визнання глядачів та нагороди престижних міжнародних фестивалів, серед яких «Шермукшніс» (Литва), «One Man Show» (Молдова), «Solo» (Польща) та ін. А моновистава Володимира Завальнюка «Українській вертеп» з успіхом гастролювала в Португалії, Швейцарії, Німеччини, Австрії, Польщі та багатьох інших країнах Європи.

Серед членів колективу театру – талановита актриса театру і кіно Ганна Яремчук, лауреат премії ім В. Стуса, актор, літератор і бард Кирило Булкін та ще чимало небайдужих, креативних і талановитих особистостей. Сьогодні можна з упевненістю стверджувати, що вони разом із режисером і керівником колективу Володимиром Завальнюком створили театр, який має потенціал бути вагомим явищем як у мистецькому, так і в громадському житті всієї України.

Вагомість творчих здобутків колективу підтвердили теплий прийом і успіх, що супроводжували виступи театру на численних гастролях і фестивалях упродовж останніх років. Географія цих виступів включає Херсон, Генічеськ, Сіверодонецьк, Лисичанськ, Рубіжне, Коломию, Вінницю, Рівне та ін.

2016 року театр В. Завальнюка «Перетворення» здобув і міжнародне визнання, пройшовши з виставами «Гамлет» та «Король Лір» відбір на найпрестижніший світовий театральний форум – Усесвітній Шекспірівський фестиваль у Шанхаї (КНР), що проводився під егідою Міжнародного Інстиуту театру (ЮНЕСКО), а також на Міжнародний Шекспірівський фестиваль у Єревані (Вірменія).За результатами виступу театру в м. Шанхай Генеральний директор МІТ Тобіас Біанконе написав листа Міністрові культури й туризму України, в якому висловив подяку і найвищу оцінку творчим здобуткам колективу, а також його ролі як посла миру від України.

Колектив сподівається на плідну співпрацю з меценатами, громадськими організаціями й просто небайдужими людьми задля утвердження духовності й патріотизму мистецькими засобами.

Information About Volodymyr Zavalniuk’s “Peretvorennya” Theatre

Volodymyr Zavalniuk’s “Peretvorennya” theatre is one of the most prominent independent theatrical companies from Kyiv, Ukraine. The word “Peretvorennya” means “Transformation” and it is one of the key notions for the company’s stylistics of synthetic theatre, which includes such elements as puppets, masks, video, shadow theatre, drama and others. Volodymyr Zavalniuk’s performances are very different by their form. But all of these performances, even in ultra-modern form, are based on ancient European and Ukrainian theatrical tradition and deep inner truth of actors’ existence in stage spaces.

The evidence of our company’s artistry is the fact that our group was selected to participate in International Shakespeare festivals in Shanghai (September 2016, organized by ITI) and Yerevan (October 2016). Among prominent theatre figures who gave highest marks to our shows “Hamlet” and “King Lear” in Shanghai, there were internationally respected director and acting teacher Nicholas Barter (a former principal of RADA), Tobias Biancone, Director General of ITI, and Gong Baorong, Vice President of Shanghai Theatre Academy. The latter two have written the Letter of Appreciation for enabling the production of “Hamlet” and “King Lear” to perform in Shanghai to the Minister of Culture and Tourism of Ukraine, where they pointed out the “excellent quality of the directing of the play and the performance of the actresses and actors” as well as V. Zavalniuk’s “Peretvorennya” theatre’s role as the “great cultural ambassadors”.

2 коментарі до “Про театр/About Us

  1. на спектаклі “Великий льох” у холодному і зовсім не затишному залі в галереї “Лавра” я… плакала разом з Ганною Яремчук…
    це не потрясіння навіть…
    це вибух
    дякую

  2. Аліна Острова, завідувач відділу мистецтв ДБУ для юнацтва on коментує:

    Театралізація – видовищна форма роботи, за допомогою якої літературний твір одержує нову якість – характери набувають втілення в живих особах, вчинках.Це ще один спосіб популярізації літературного твору .
    Так, 17 березня 2017 року, у рамках програми Молодіжна вітальня “Живе спілкування”, у відділі мистецтв Державної бібліотеки України для юнацтва відбулася вистава за однойменним твором “Маленький принц”, справжнього шедевру видатного французького письменника, поета й мислителя, пілота і вченого, конструктора й винахідника, людини-легенди Антуана де Сент-Екзюпері.
    Написана у 1942 році (75 років потому) як дитяча повість, ця казка стала настільною книгою сотень тисяч дорослих у всьому світі. Це історія про мудрість дитячої душі, але водночас про такі важливі “недитячі” поняття, як життя і смерть, любов і відповідальність, дружба і вірність…
    “Дорослі спочатку були дітьми, але мало хто з них про це пам’ятає”, – пише у присвяті Антуан де Сент-Екзюпері. Історія «Маленького принца» дуже камерна й приватна, у кожного своя. Водночас вона містить максими («Найголовнішого очима не побачиш, добре бачить тільки серце» і «Ми завжди відповідаємо за тих, кого приручили»), які вже, здається, давно є універсальними.
    Цей твір вивчають у шостому класі, але він дуже філософський: по-справжньому його зміст розкривається з віком. Діти та дорослі були зворушені цією виставою, грою акторів…. У деякі моменти до сліз. Не заплакати було просто не можливо Майстерно зіграна постановка Театр Володимира Завальнюка “Перетворення”не залишила байдужими жодного присутнього у залі. Дійсно, вкотре розумієш, як важливо залишатися дітьми і пам’ятати про цінності, які втрачаються з роками.
    Щира подяка команді Театру, а саме – його режисеру та актору Володимир Завальнюк (Volodimir Zavalniuk), директору та актору Kyrylo Bulkinу та актрисі Anne YaremchukГанні Яремчук за неперевершене театральне дійство, за чудову можливість через потужний літературний матеріал доторкнутися душею і розумом до загальнолюдських моральних цінностей, навчитися зростати, збагачуватися та знаходити гармонію зі світом!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.